Stypendium socjalne może otrzymywać student znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, to znaczy, którego miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 1051,70 zł. W szczególnie uzasadnionych przypadkach student może otrzymać stypendium socjalne w zwiększonej wysokości, o ile spełnia warunki niezbędne do otrzymania stypendium socjalnego.
Jeśli chcesz ubiegać się o stypendium socjalne lub stypendium socjalne w zwiększonej wysokości:
Pamiętaj, że datą złożenia wniosku będzie data dostarczenia wniosku w wersji papierowej do DSS lub, w przypadku wysłania wniosku za pośrednictwem Poczty Polskiej, data stempla pocztowego.
UWAGA: Osoby, które będą ubiegały się o stypendium socjalne na rok akademicki 2022/2023 i ich dochód netto na osobę w rodzinie będzie poniżej 600 zł będą zobowiązane dostarczyć informację z Ośrodka Pomocy Społecznej o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej rodziny. Podstawa prawna: art. 88 ust. 4 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - „ Rektor albo komisja stypendialna lub odwoławcza komisja stypendialna odmawia przyznania stypendium socjalnego studentowi, którego miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty określonej w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, jeżeli nie dołączy do wniosku o przyznanie stypendium socjalnego zaświadczenia z ośrodka pomocy społecznej, a w przypadku przekształcenia ośrodka pomocy społecznej w centrum usług społecznych na podstawie przepisów ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych (Dz. U. poz. 1818) – z centrum usług społecznych, o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i rodziny". Obowiązek ten dotyczy również cudzoziemców.