uz-logo-pion-2.png

Dobrowolne ubezpieczenie NNW studentów

PROGRAM GRUPOWEGO UBEZPIECZENIA NNW DLA STUDENTÓW UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO NA ROK AKADEMICKI 2024/2025

Do dobrowolnego ubezpieczenia NNW oferowanego przez TUW PZUW mogą przystąpić studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Warunkiem przystąpienia do ubezpieczenia jest wpłata składki na konto Uniwersytetu Zielonogórskiego z podaniem wybranej OPCJI „O1" lub „O2".

Opłacając składkę Ubezpieczony jednocześnie oświadcza, iż miał możliwość pozyskania informacji o warunkach ubezpieczenia, w tym o warunkach określonych w Postanowieniach dodatkowych i odmiennych:
Ogólne Warunki Ubezpieczenia TUW PZUW NNW
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej z tytułu prowadzonej działalności
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Podmiotów Leczniczych
NNW TUW PZUW - informacje o produkcie ubezpieczeniowym
OC działalności - informacje o produkcie ubezpieczeniowym
OC Medyczna - informacje o produkcie ubezpieczeniowym


KORZYŚCI DLA UBEZPIECZONYCH

  • Ochrona ubezpieczenia trwa w ciągu roku akademickiego 2024/2025 – od 01.10.2024 do 30.09.2025 (tj. 365 dni przez 24 godz. na dobę) na całym świecie.
  • Termin przystąpienia do ubezpieczenia: od 01.10.2024 r. do 30.06.2025 r. - okres ubezpieczenia zależy od daty wpływu składki na konto Uniwersytetu Zielonogórskiego (szczegóły w zakładce „Jak przystąpić do ubezpieczenia NNW").
  • ROZSZERZENIE ZAKRESU O ODPOWIEDZIALNOŚĆ CYWILNĄ Suma gwarancyjna: 25 000 PLN na jeden i 50 000 PLN na wszystkie wypadki w okresie ubezpieczenia dla jednego ubezpieczonego studenta

ZALETY

  • Szeroki zakres ubezpieczenia z wysoką sumą ubezpieczenia.
  • Uproszczona procedura wypłaty świadczeń (wariant bezkomisyjny).
  • Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje jednorazowe świadczenie z tytułu nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego w przypadku gdy nie został orzeczony uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczyciel wypłaca jednorazowe świadczenie w wys. 1% sumy ubezpieczenia. Warunkiem wypłaty świadczenia jest interwencja lekarska w placówce medycznej (potwierdzona w dokumentacji medycznej).
  • Dwie opcje sumy ubezpieczenia i świadczeń (do wyboru) NNW rozszerzone o OC:

    • Opcja 1 (O1): Suma ubezpieczenia wynosi 30 000 PLN dla każdego ubezpieczonego rozszerzona o ubezpieczenie OC za szkody osobowe i rzeczowe w trakcie realizacji praktyk zawodowych innych niż odbywających się na terenie podmiotów leczniczych oraz OC w życiu prywatnym,

    • Opcja 2 (O2): Suma ubezpieczenia wynosi 50 000 PLN dla każdego ubezpieczonego rozszerzona o:

a) ubezpieczenie OC za szkody osobowe wyrządzone osobie trzeciej w następstwie udzielania lub niezgodnego z prawem zaniechania udzielania świadczeń zdrowotnych wyrządzone podczas wykonywania praktyk na terenie podmiotów leczniczych,

b) ubezpieczenie OC dla pozostałych szkód osobowych i rzeczowych, wyrządzonych podczas wykonywania praktyk na terenie podmiotów leczniczych oraz OC w życiu prywatnym.

 Opcja 2 (O2) dedykowana jest w szczególności dla studentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum i zawiera dodatkowo:

  • świadczenia za zachorowanie na AIDS/HIV oraz WZW typ B i C ujawnione i zdiagnozowane w okresie ubezpieczenia,
  • zwrot udokumentowanych kosztów profilaktycznego leczenia poekspozycyjnego ze styczności z ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV) oraz wirusem WZW typ B, C do 20 000 PLN,
  • zwrot udokumentowanych kosztów diagnostyki poekspozycyjnej do 5 000 PLN.

Odpowiedzialność cywilna za szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone przez studentów podczas odbywanych praktyk zawodowych obejmuje zakresem całą Europę. Suma gwarancyjna: 25 000 PLN na jeden i 50 000 PLN na wszystkie wypadki w okresie ubezpieczenia dla jednego ubezpieczonego studenta.
1. Za wypadek ubezpieczeniowy uważa się zdarzenie bezpośrednio powodujące szkodę na osobie lub w mieniu, które miało miejsce w okresie ubezpieczenia.
2. Za szkodę na osobie uważa się wyrażony w pieniądzu uszczerbek poniesiony przez poszkodowanego wskutek śmierci, uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia, w tym także utracone korzyści poszkodowanego, które mógłby osiągnąć, gdyby nie doznał uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia.
3. Za szkodę na mieniu (rzeczowa) uważa się wyrażony w pieniądzu uszczerbek poniesiony przez poszkodowanego wskutek utraty, zniszczenia lub uszkodzenia rzeczy, w tym także utracone korzyści poszkodowanego, które mógłby osiągnąć, gdyby nie nastąpiła utrata, zniszczenie lub uszkodzenie rzeczy.

JAK PRZYSTĄPIĆ DO UBEZPIECZENIA NNW? - kliknij tutaj po więcej informacji

POSTĘPOWANIE W RAZIE WYPADKU (ZGŁOSZENIE SZKODY)kliknij tutaj po więcej informacji

NUMERY POLIS UBEZPIECZENIOWYCH W ROKU AKADEMICKIM 2024/2025 - kliknij tutaj

UWAGA!
ZAŚWIADCZENIA
o posiadanym przez studenta dobrowolnym ubezpieczeniu NNW wydaje Dział Spraw Studenckich. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia należy złożyć w systemie STUDNET.

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18